Stowarzyszenie działa na terenie miasta i powiatu szczycieńskiego na bazie Ponadlokalnego Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjnego i Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej, organizując wsparcie dla zadań rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i edukacyjnych wyżej wymienionych placówek.
Celem statutowym Stowarzyszenia jest:
-Wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej z upośledzeniem umysłowymi ruchowym,
-Wspomaganie pracy w zakresie realizacji zadań zakładów rehabilitacyjno-edukacyjnych i Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej przy PCRE w Szczytnie w zakresie rehabilitacji, rewalidacji i edukacji dzieci uczęszczających do wyżej wymienionych placówek,
-Promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych
w społeczeństwie ,
-Współpraca z organizacjami o podobnym charakterze i podobnej działalności,
-Pomoc w zakresie rehabilitacji, osobom pokrzywdzonym w wyniku wypadków komunikacyjnych.
Organizacja Pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Osób Pokrzywdzonych w Wyniku Wypadków Komunikacyjnych Promyk” w Szczytnie swoją działalność koncentruje na wspomaganiu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin. Założone cele, dotyczące głownie rehabilitacji i edukacji realizuje na bazie Ponadlokalnego Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnego oraz Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej w Szczytnie, sukcesywnie uzupełniając sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracy z dziećmi .W miarę swoich możliwości okresowo wspiera finansowo rodziców opłacając dowóz dzieci do Ośrodka.
Stowarzyszenie w trakcie swojej działalności czynnie uczestniczy w życiu organizacji pozarządowych wpisując się w działania społeczne dotyczące pomocy osobom niepełnosprawnym w mieście Szczytno.
Realizuje programy dotyczące wsparcia społecznego i animacji samorządowej dla rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Na bieżąco uczestniczy także w Programie PFRON-u Partner. Stowarzyszenie „Promyk” współpracuje z wolontariuszami oraz prowadzi program rehabilitacji domowej osób pokrzywdzonych w kolizjach drogowych zapewniając wielospecjalistyczna opiekę i wsparcie.
|